انتخاب، نصب و سیم بندی شستی های سیم دار

انتخاب، نصب و سیم بندی شستی های سیم دار:

برای انتخاب و نصب یک شستی باید تمام مشخصه های مداری، محیطی، شرایط بهره برداری و … به دقت بررسی شود. بهترین روش برای مشخص کردن این نیازها، مطرح کردن سوال های مناسب است. در این مقاله سعی شده تمام اطلاعات مورد نیاز در سه سوال زیر خلاصه شود. لطفا هنگام انتخاب شستی، این سوال ها را به دقت پاسخ داده و از گزینه های موجود بهترین را انتخاب کنید.

  • شستی چه نقشی در مدار فرمان داشته و برای ایفای این نقش به چه نوع عملگر، رنگ، علائم یا لیبل، وضعیت هشداری، نوع و تعداد پلاتین، روش سیم بندی و … نیاز دارد؟ پاسخ به این سوال ساختار فیزیکی شستی را مشخص می کند.
  • شستی در چه شرایطی و توسط چه افرادی مورد بهره برداری قرار می گیرد؟ پاسخ به این سوال مکانیزیم عملگر، لوازم قفل و نشانه گذاری، سطح دسترسی، محل نصب و … را مشخص می کند.
  • شستی در چه محیطی و داخل چه چیزی نصب می شود؟ پاسخ به این سوال خصوصیات محل نصب از نظر عوامل خارجی مانند تابش نور، نفوذ مایعات و جامدات و روش نصب داخل تابلو یا جعبه های استاندارد را مشخص می کند.

تمام موارد ذکر شده در سوال ها برای انتخاب و سیم بندی یک شستی، اهمیت ویژه ای دارند. در ادامه سعی شده به سوال های فوق پاسخ داده و تمام گزینه های پیشروی برای انتخاب مناسب بررسی شود.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی تجهیزات کنترل و فرمان، تالیف مثلث زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی تجهیزات کنترل و فرمان نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

4 دیدگاه

  1. عالی بودسپاس

  2. عالی وبسیارمفیدوکارآمدوبه دردمنی که تازه علاقمندبرق صنعتی شده ام میخوردمرسی وتشکرفراوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *