ایزوله سازی در رله ی حالت جامد

ایزوله سازی در رله ی حالت جامد

در کنتاکتورها هیچ ارتباط الکتریکی بین مدار فرمان و قدرت وجود ندارد. در واقع با اعمال ولتاژ به بوبین، یک نیروی مغناطیسی ایجاد شده و باعث قطع و وصل کنتاکت های قدرت می شود. این خاصیت باعث ایجاد توانایی در انتخاب ولتاژ جدا گانه برای مدار فرمان و قدرت، بالا بردن ایمنی و … می شود.

در عناصر نیمه هادی مانند ترانزیستور و … بین قسمت کنترل و قدرت ارتباط الکتریکی مستقیم وجود دارد. این ارتباط می تواند مشکلات زیادی را هنگام سوئیچ بارها، بروز انواع خطا و یا استفاده در ولتاژهای مختلف ایجاد کند. برای رفع اشکالات ناشی از یکپارچه بودن مدار فرمان و قدرت در رله های حالت جامد از انواع مختلف ایزوله سازی استفاده می شود. با این کار می توان ارتباط الکتریکی بین دو مدار فرمان و قدرت را به صفر رساند. برای ایزوله سازی در رله های حالت جامد از انواع روش های هیبریدی، مغناطیسی و نورانی استفاده می شود.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *