تجهیزات سیم بندی و ایمنی کنتاکتور

تجهیزات سیم بندی

در بخش های قبلی مشخص شد که کنتاکتور را می توان توسط پیچ و یا ریل های استاندارد در تابلو برق و جعبه های مخصوص نصب کرد. پس از نصب تجهیز از نظر مکانیکی و مطابقت نوع بار با پلاک درج شده روی آن، می توانیم سیم بندی را آغاز کنیم. برای سیم بندی تمام کنتاکتورها نمی توان یک روش خاص بیان کرد چون این کار به نوع کنتاکتور، تجهیزات دیگر و مدار بستگی دارد. به صورت کلی سیم بندی کنتاکتورها به دو گروه فرمان و قدرت تقسیم می شود.

برای اتصالات الکتریکی هر دو بخش فرمان و قدرت می توان از لوازم کامل کننده مانند انواع وایرشو، سر سیم، کابلشو، کنتاکتور، باسبار و … استفاده کرد. این کار باعث افزایش کیفیت، سرعت و ایمنی مدار می شود. در تصویر زیر نمونه هایی از این تجهیزات برای مدار قدرت را مشاهده می کنید. گزینه ی (a) انواع باسبار ستاره مثلث و چپ گرد و راست گرد، گزینه ی (b) پارالل کننده ی پلاتین ها و گزینه ی (c) ترمینال ورودی را نشان می دهد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *