سیگنال های ۳۶۰ درجه

سیگنال های ۳۶۰ درجه:

بسیاری از تأسیسات الکتریکی در سالن و محیط‌های باز  نصب می‌شوند. محیط‌های بزرگ در بخش‌های صنعتی مانند سالن‌های تولید، بندرگاه‌ها و … دارای شرایط خاصی از نظر نصب تجهیزات، تعداد زیاد ماشین‌آلات یا افراد، آلودگی‌ها، فاصله‌ی دید، زاویه‌ی دید، صدای زیاد، محدودیت در سیم‌کشی و … هستند.

این عوامل باعث می‌شوند تا برداشت اطلاعات از وضعیت ماشین‌آلات یا پیگیری کار افراد با مشکل روبه‌رو شود. به عنوان مثال یک اپراتور خط تولید لوله یا اپراتور کنترل جرثقیل، نمی‌تواند در یک محل ساکن بوده و در حین کار کلیه‌ی آلارم‌های مدار را کنترل کند. از طرفی تجهیزات اخباری مانند چراغ‌های سیگنال، مرکز آلارم، HMI و … دارای زاویه و فاصله‌ی دید بسیار محدودی هستند. به عنوان مثال حتما باید با فاصله‌ی چند متری و روبه‌روی یک چراغ سیگنال بایستیم تا روشن و خاموش شدن آن را تشخیص دهیم. پس از چه تجهیزات اخباری در این محل‌ها استفاده کنیم؟

برای رفع مشکلات فوق می‌توان از ترکیب آلارم صوتی و چراغ‌های قابل نصب روی دیوار، ماشین‌آلات، سقف، پایه و … استفاده کرد؛ به نوعی که ارتفاع مناسب و زاویه‌ی دید ۳۶۰ درجه داشته باشند. 

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی تجهیزات کنترل و فرمان، تالیف مثلث زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی تجهیزات کنترل و فرمان نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *