فلوتر الکترونیکی

فلوتر الکترونیکی:

در فلوترهای ساچمه‌ای، فلوترهای دو جزئی و فلوترهای مغناطیسی تغییرات سطح مایع باعث جابه‌جایی مکانیکی و در نتیجه باز و بسته شدن پلاتین‌ها  می‌شد. برای حذف قطعات مکانیکی و مشکلات ناشی از آن، جلوگیری از ایجاد سوراخ در بدنه‌ی مخزن، کنترل ساده‌تر سطح مایعات شیمیایی، مایعات خیلی داغ، خیلی سرد و … می‌توان از فلوترهای الکترونیک استفاده کرد. در تصویر زیر یک نمونه فلوتر الکترونیک ABB را مشاهده میکنید.


لازم به ذکر است که ایجاد سوراخ در قسمت‌های جانبی مخزن جهت نصب فلوتر با توجه به ابعاد و نوع آن می‌تواند مشکل ساز باشد. به عنوان مثال کنترل فشار وارد شده بر جداره و آب بندی کردن آن در یک مخزن چند صدهزار لیتری با یک مخزن هزار لیتری بسیار متفاوت است.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی تجهیزات کنترل و فرمان، تالیف مثلث زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی تجهیزات کنترل و فرمان نیز بررسی شده است.

لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

2 دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر ممنون از مطالب خوبتون..یک خونه باغ داریم که قراره برقش خورشیدی بشه و پمپمونو خودکار کنیم…دنبال این فلوتر ها هستم برای یک تانکر فلزی چهارهزار لیتری.. که پمپ رو کنترل کنه تا تانکر خالی نشه..چاه اب هم داریم…چه نوع فلوتری میتونیم استفاده کنیم؟برای روشن و خاموش کردن یک پمپ؟..و از کجا تهیه کنیم…ممنون میشم راهنمایی کنید

    • سلام. هم فلوتر ساچمه ای و هم الکترونیک میتونید استفاده کنید. در اکثر فروشگاه های تجهیزات الکتریکی موجوده. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید لطفا در تلگرام با شماره ی ۰۹۹۰۲۵۳۹۳۱۹ در ارتباط باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *