قفل مکانیکی کنتاکتور

قفل مکانیکی

در مقاله ی ….  مشخص شد که کنتاکتور یک کلید برگشت پذیر است. برگشت پذیر بودن به معنی این است که اگر تغذیه ی بوبین قطع شود، کنتاکتور توسط نیروی فنر داخلی به وضعیت اول برمی گردد. پس برای وصل شدن و وصل باقی ماندن کنتاکتور همواره باید تغذیه ی بوبین آن تامین شود. از طرفی زمان وصل باقی ماندن کنتاکتورها به نوع مدار بستگی دارد. به عنوان مثال در یک مدار ممکن است کنتاکتور به صورت لحظه ای و در مدار دیگر در بازه های طولانی مانند روزانه، هفتگی و یا بیشتر کار کند.

وصل باقی ماندن بوبین کنتاکتور در ساعات طولانی باعث مصرف انرژی، ایجاد حرارت، کاهش عمر بوبین، لرزش و استهلاک قسمت های دیگر، قطع و وصل های کوتاه در افت ولتاژهای لحظه ای و … می شود.

برای رفع مشکلات ذکر شده و تبدیل کنتاکتور به یک کلید قابل قطع و وصل با پالس، قطعه ای تحت عنوان قفل مکانیکی (Mechanical latching block) ساخته شده است. طبق تصویر زیر، این قطعه از رو به رو به کنتاکتور اضافه شده و دو ترمینال برای تغذیه و یک شستی مکانیکی دارد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *