میکروسوئیچ

میکروسوئیچ:

ساده‌ترین قطعه برای مشخص کردن موقعیت اجسام متحرک میکروسوئیچ است. این قطعه به صورت مکانیکی، برگشت پذیر و بدون نیاز به تغذیه بوده و در مسیر حرکت تجهیزات نصب می‌شود. میکروسوئیچ دارای یک قسمت متحرک، تعدادی پلاتین، فنر و یک قاب برای محافظت از اجزای داخلی و ایجاد شرایط نصب می‌باشد.
قسمت متحرک میکروسوئیچ طوری در تأسیسات نصب می‌شود که مستقیما به قطعه‌ی مورد کنترل برخورد کند. این برخورد باعث حرکت قسمت متحرک و تغییر وضعیت در پلاتین‌های داخل میکروسوئیچ شده و یک یا چند فرمان الکتریکی را صادر می‌کند. در ادامه و بعد از عبور قطعه یا برطرف شدن تحریک مکانیکی، پلاتین‌ها توسط نیروی فنرهای داخلی به حالت اول خود برمی‌گردند. در تصویر زیر مدل های متنوع میکروسوئیچ از نظر عملگر را مشاهده می کنید.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی تجهیزات کنترل و فرمان، تالیف مثلث زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی تجهیزات کنترل و فرمان نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

2 دیدگاه

  1. Pouyanderakhshyan@yahoo.com

    با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما
    اگر امکانش هست در مورد تجهیزات ابزار دقیق یک دوره مجزا طراحی کنید
    با تشکر

    • سلام. وقت بخیر. در مورد میکروسوئیچ ها، شستی ها، تایمرها، سنسورها، کنترل سطح مایعات و … یک کتاب با دوره ی تصویری ۱۰ ساعته تهیه شده که در چند روز آینده حضورتون اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *