نرم افزارهای نقشه کشی

نرم افزارهای نقشه کشی:

در گذشته تمام نقشه‌های الکتریکی روی کاغذ ترسیم شده و به همین شکل نگه‌داری می‌شدند. این کار مشکلات زیادی از جمله سختی در ترسیم، عدم دسترسی به علائم استاندارد، سختی در اصلاح نقشه‌های ترسیم شده، انتقال نقشه‌ها به محل کار، نگه‌داری نسخه‌هایی در محل کار، نگه‌داری در بانک اطلاعات شرکت‌ها و … را در پی داشت.
امروزه با توجه به وجود نرم‌افزارهای قدرتمند در زمینه‌ی ترسیم و تحلیل شبکه‌های برق، بسیاری از مشکلات فوق کمتر و حتی کاملا حذف شده‌اند. لازم به ذکر است که نرم‌افزارهای تحلیلی برای مطالعه‌ی حالت‌های مختلف در مدار و شبکه‌های برق طراحی شده و  برای ترسیم نقشه‌های مسیر جریان، ترمینال و … به کار نمی‌روند.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی تجهیزات کنترل و فرمان، تالیف مثلث زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی تجهیزات کنترل و فرمان نیز بررسی شده است.

لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

6 دیدگاه

  1. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

  2. من فوق لیسانس برق دارم ولی اعتراف میکنم تخصص کافی ندارم چون بیشتر توری خوندم.اگه بخوام شروع به کار تخصصی و کسب مهارت در یک فیلد مشخص داشته باشم چه پیشنهادی دارین؟از لحاظ بازار کار منظورم هست.

    • سلام. وقت بخیر. برای سطح تحصیلات شما بحث های کیفیت توان و حفاظت می تونن فیلدهای خوبی باشن. این شاخه ها علاوه بر مهارت فنی به توانایی تحلیل و اطلاعات تئوری زیادی نیاز دارن.

  3. dameton gam aali hastin. koli az vaghtamo to youtube migzarondm ta video monaseb az jahaye mokhtalef peyda konm.vaghti shomaro be sorat etefaghi to aparat peyda kardm vaghn jaleb bod baram.eyvala

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *