واحدهای میراکننده ی اضافه ولتاژ

واحد های میراکننده ی اضافه ولتاژ

قطع و وصل جریان یا سوئیچینگ در مدارهای الکتریکی مخصوصا مدارهای سلفی، باعث تولید اضافه ولتاژهای شدید با فرکانس بالا می شود. هرچند این پدیده در زمان بسیار کوتاهی رخ می دهد اما می تواند باعث بروز مشکلاتی در سیستم های قدرت، کنترل و مخابراتی شود. با توجه به این که کنتاکتور یکی از پرکاربرد ترین کلیدهای قطع و وصل کننده است؛ فیلتر هایی برای نصب روی آن ساخته شده است. این فیلتر در مدل های متنوع برای کنترل اضافه ولتاژ های ناشی از قطع و وصل تغذیه بوبین و مدار اصلی کنتاکتور ساخته شده است و واحدهای میراکننده ی اضافه ولتاژ (Surge Suppression Units) نام دارد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

4 دیدگاه

  1. Rasool.rahmany20@gmail.com

    مثل همیشه عالی

  2. سلام یک سوال داشتم خدمتتون.یک فیلم آموزشی نحوه ی رفتار کنتاکتور های مختلف در برابر کاهش ولتاژ بوبین رو توضیح دادید و با یک میرا کننده مقدار کاهش و رفتار بوبین رو شناختیم ولی توی این مقاله از میرا کننده برای حفاظب در مقابل اضافه ولتاژ بوبین نوشتین.میرا کننده برای حفاظت بوبین کنتاکتور در برابر اضافه ولتاژ هست یا ثبات رفتار کنتاکتور در زمان کاهش ولتاژ?

    • هدف اصلی از نصب میراکننده ها حذف آثار مخرب تغییرات شدید ولتاژ در بوبین هست. از اونجایی که عناصر استفاده شده در این میراکننده ها ولتاژ رو یکنواخت میکنن در پایداری بوبین هم میتونن موثر باشن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *