Home / دسته‌بندی نشده / موارد مهم در تعیین ابعاد پست توزیع زمینی

موارد مهم در تعیین ابعاد پست توزیع زمینی

پست‌های غیر هوایی در مدل‌های متنوع مانند ساختمانی، پیش‌ساخته و زیر زمینی با ابعاد مختلف احداث می‌شوند. پس از تصمیم گیری در مورد محل احداث پست، باید مشخصات الکتریکی مانند تعداد و نوع سوئچگیرهای فشار متوسط، نوع و توان ترانسفورماتور، سیستم‌های حفاظتی، محل نصب و مشخصات لوازم اندازه‌گیری، سوئچپیگرهای فشار ضعیف، محل و روش قراگیری تجهیزات و … به صورت کامل مشخص شود.

بخشی از این اطلاعات در دیاگرام‌های شرح داده شده مانند تک‌خطی، حفاظت، لوازم اندازه‌گیری و … ارائه می‌شوند اما برای کامل کردن پروسه‌ی طراحی، به دیاگرام‌های دیگری مانند نمای ظاهری و ابعاد تجهیزات هم نیاز است. در نظر داشته باشید که نمای ظاهری و محل قرارگیری تجهیزات، ابعاد نهایی پست را مشخص می‌کند.

اولین گام در به دست آوردن ابعاد، مشخص کردن نوع و تعداد سوئچگیرهای فشار متوسط است. در گذشته از تجهیزات کلیدزنی مانند سکسیونر با عایق هوا و بریکرهای روغنی استفاده می‌شد که ابعاد بسیار بزرگی داشتند. با توجه به هزینه‌های مربوط به محل احداث پست مانند زمین، این تجهیزات جای خود را به سوئچگیرهای گازی و خلاء با ابعاد بسیار کمتر داده اند.

سکسیونر تیغه ای قابل قطع و وصل تحت بار

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

به زودی …
مقالات فوق برگرفته از کتاب دیاگرام های الکتریکی، تالیف مثلث زرد است. این کتاب به زودی در وب سایت مثلث زرد عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *