کلید آمپر

کلید آمپر

در مقاله ی “کلید اندازه گیری چیست” مشخص شد که مقرون به صرفه ترین روش اندازه گیری در مدارهای سه فاز، استفاده از ترکیب یک کلید و یک دستگاه اندازه گیری است. در این قسمت اندازه گیری جریان در مدارهای مختلف، توسط دستگاه نصب ثابت و کلید اندازه گیری به صورت کامل بررسی می شود. در مدارهای سه فاز اغلب از سه آمپرمتر استفاده می شود تا وضعیت جریان عبوری از شبکه به صورت دائم و هم زمان کنترل شود.

در صورتی که اندازه گیری جریان هر سه فاز به صورت هم زمان مهم نبوده و بخواهیم هزینه ها و ابعاد تابلو برق را کاهش دهیم می توانیم از ترکیب یک کلید اندازه گیری و آمپرمتر استفاده کنیم. در تصویر زیر استفاده از یک کلید آمپر و یک آمپرمتر به جای سه آمپرمتر برای اندازه گیری جریان سه فاز را مشاهده می کنید. کلید اندازه گیری جریان تحت عنوان کلید آمپر (Ammeter selector switch) در مدل های متنوعی ساخته می شود. نوع و تعداد حالت های این کلید را می توان با توجه به خواسته های بهره بردار و حساسیت مدار انتخاب کرد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *