کلید اندازه گیری چیست؟

کلید اندازه گیری چیست؟

لوازم اندازه گیری به گروه های پرتابل، آزمایشگاهی و نصب ثابت تقسیم می شوند. لوازم پرتابل برای اندازه گیری های میدانی بوده و توسط متخصصین برق در محل های مختلف و برای اندازه گیری در مدارهای مختلف استفاده می شوند. لوازم اندازه گیری آزمایشگاهی برای اتصال به مدارهای مختلف در محیط آزمایشگاه طراحی شده که دقت و قیمت بسیار بالایی دارند.

گروه سوم که لوازم اندازه گیری ثابت نام دارند معمولا روی تابلو برق ها، پست ها و ایستگاه های اندازه گیری نصب می شوند. این دستگاه ها از نظر مکانیکی و الکتریکی کاملا ثابت بوده و تغییر در وضعیت آن ها ایجاد نمی شود. به عنوان مثال هیچ گاه سیم بندی یک آمپرمتر نصب ثابت را از آن جدا نمی کنند تا به یک مدار دیگر یا فاز دیگر متصل کنند. از گروه لوازم اندازه گیری ثابت می توان آمپرمتر، ولت متر، فرکانس متر، وات متر، وار متر و … را نام برد. این دستگاه ها تنها برای اندازه گیری یک کمیت طراحی شده اند. در تصویر زیر انواع لوازم اندازه گیری را مشاهده می کنید. گزینه ی (a) دستگاه اندازه گیری پرتابل، گزینه ی (b) دستگاه اندازه گیری آزمایشگاهی و گزینه ی (c) دستگاه اندازه گیری ثابت را نشان میدهد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *