کلید راه اندازی الکتروموتور تک فاز

کلید راه اندازی الکتروموتور تک فاز

الکتروموتور سه فاز خود راه انداز بوده و به سیم پیچ جداگانه ای جهت استارت نیاز ندارد. این امر به علت وجود سه دسته سیم پیچ با اختلاف مکانی ۱۲۰ درجه است که به ولتاژ سه فاز با اختلاف زمانی ۱۲۰ درجه متصل می شود. تمام این سیم پیچ ها در طول کار الکتروموتور در مدار بوده و به هیچ سیستم خاصی برای خارج کردن بخشی از آن ها نیاز نیست.

این قانون در الکتروموتورهای تک فاز صدق نمی کند. الکتروموتورهای تک فاز به یک دسته سیم پیچ جداگانه تحت عنوان سیم پیچ استارت نیاز دارند. این سیم پیچ بعد از راه اندازی الکتروموتور با روش های مختلفی از مدار خارج می شود. به عبارت دیگر، در طول کار عادی الکتروموتور، تنها سیم پیچ اصلی در مدار باقی خواهد ماند. بین سیم پیچ استارت و اصلی ممکن است یک یا دو خازن نیز قرار بگیرد که به نوع الکتروموتور بستگی دارد. خارج شدن سیم پیچ استارت از مدار می تواند به دو صورت خودکار و دستی انجام شود.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

2 دیدگاه

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *