کلید ولت

کلید ولت

در مقاله ی “کلید اندازه گیری چیست” مشخص شد که مقرون به صرفه ترین روش اندازه گیری در مدارهای سه فاز، استفاده از ترکیب یک کلید و یک دستگاه اندازه گیری است. در این قسمت اندازه گیری ولتاژ در یک مدار سه فاز توسط دستگاه نصب ثابت و کلید اندازه گیری به صورت کامل بررسی می شود.

کلید اندازه گیری ولتاژ تحت عنوان کلید ولت (Voltmeter selector switch) در مدل های بسیار متنوعی ساخته می شود. نوع و تعداد حالت های این کلید را می توان با توجه به خواسته های بهره بردار و حساسیت مدار انتخاب کرد. این کلید بین شبکه و ولت متر قرار گرفته و حالت های اندازه گیری مختلفی را مانند سه حالت برای اندازه گیری ولتاژ خط (اندازه گیری ولتاژ بین فاز ها RS- ST- TR در استاندارد قدیم و L1l2- L2L3- L3L1 در استاندارد جدید)، سه حالت برای اندازه گیری ولتاژ فاز (اندازه گیری ولتاژ بین فازها و سیم نول و یا زمین RN- SN- TN در استاندارد قدیم و L1N- L2N- L3N در استاندارد جدید) و یا ترکیبی از این مدل ها را فراهم می کند. تنها نکته ای که در استفاده از کلید ولت وجود دارد این است که شما در هر لحظه توانایی اندازه گیری یک ولتاژ را دارید. به عنوان مثال نمی توان در یک لحظه تمام ولتاژ های سه فاز را کنترل کرد.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *