کلید چنج آور قدرت و دستی

کلید چنچ آور قدرت و دستی

کلیدهای چنج آور و گردان، برای جابجایی بار در تابلوهای فرعی و توان پائین استفاده می شوند. این کلیدها از نظر آمپراژ برای بارهای بزرگ و قرارگیری در تابلوهای اصلی مناسب نیستد. برای جابه جایی بار در تاسیسات بزرگ و تا چند هزار آمپر، معمولا از کلیدهای قدرتمندتری تحت عنوان چنج آور قدرت، استفاده می شود. کلیدهای چنج آور یا دوطرفه ی قدرت، از نظر فرمان به سه گروه دستی، موتور دار و اتوماتیک تقسیم شده و دارای سه حالت قطع، وصل ورودی یک و وصل ورودی دو می باشد. این کلیدها در مدل های سه و چهار پل با لوازم جانبی گسترده مانند انواع پلاتین های کمکی، هندل، اینترلاک ها و …  عرضه می شوند. قابل ذکر است که کلیدهای چنج آور در واقع ترکیبی از دو کلید قطع و وصل با یک مکانیزم واحد می باشند. علاوه بر مکانیزم واحد برای عملکرد هر دوکلید، بین آن ها از سیستم های باز دارنده یا اینترلاک نیز استفاده شده است. در ادامه، به بررسی کلیدهای دستی (manual changeover switch) از این گروه می پردازیم.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

6 دیدگاه

  1. این مطلب هم عالی عزیز

  2. بسیار عالی

  3. سلام سال نو مبارک من یک دیزل ژنراتور مککالته دارم که بطور دستی استارت میخوره میخواستم مطالعه ای داشته باشم مبنی براینکه آیا سیستم چنج اور لازمه یا خیر.

    • سلام. سال نو مبارک. نحوه ی استارت خوردن می تونه دستی یا خودکار باشه اما برای جابجای بین برق شهر و ژنراتور باید یک سیستم ایمن چنج آور وجود داشته باشه. این کار رو می تونید با دو کنتاکتور، بریکر موتور دار یا یک کلید چنج آور انجام بدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *