مبدل ولتاژ بوبین کنتاکتور

مبدل ولتاژ بوبین

در تاسیسات الکتریکی از تجهیزات کنترلی مانند PLC، رله های هوشمند و … استفاده می شود که خروجی آن ها به صورت کلی به دو نوع الکترونیکی و رله ای تقسیم می شود. به علت های مختلفی از جمله حفاظت تجهیزات هوشمند در برابر خطاهای الکتریکی، معمولا از خروجی آن ها به صورت مستقیم در مدار فرمان استفاده نمی شود. البته دلایل دیگری مانند اختلاف ولتاژ خروجی رله های هوشمند با ولتاژ مورد نیاز دیگر تجهیزات، تفاوت نوع ولتاژها مثالا خروجی DC رله ی هوشمند و AC بودن مدار فرمان، پائین بودن توان خروجی آن ها، مصرف بالای دیگر تجهیزات و … نیز در این امر اهمیت دارد.

در اکثر مواقع خروجی رله های هوشمند به بوبین یک رله های الکترومکانیکی یا فرمان اعمال شده و خروجی رله ی فرمان در مدارهای دیگر استفاده می شود. با این کار خروجی رله ی هوشمند از مدار فرمان ایزوله می شود. در تصویر زیر و گزینه ی (a) دیاگرام الکتریکی این روش را مشاهده می کنید.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

2 دیدگاه

  1. hadifathimarava66@yahoo.com

    سایت خیلی خوبی دارین ممنون ازهمه کسانی که زحمت کشیدن فقط میشه یه کتاب در مورد برق به زبان ساده برام معرفی کنین من رشته برق نخوندم ولی علاقه زیادی دارم که یاد بگیرم مرسی از شما

    • سلام. از نظر لطف شما ممنون هستیم. اگر دوست دارید واقعیت برق رو یادبگیرد یعنی کمیت های اساسی و نحوه ی کار سیستم های الکتریکی؛ بهتره از کتاب های مبانی برق شروع کنید مثل کتاب های رشته برق در سال اول هنرستان فنی حرفه ای یا کارودانش. در این کتاب ها با ولتاژ؛ جریان؛ المان های الکتریکی و رفتار اون ها آشنا می شیم و بعد میشه کتاب های عملی مثل مدارها رو ادامه داد. در واقع هنرستان ها منابع خوبی دارن. اگر مایل هستید لیست کتاب های هنرستان رو براتون ارسال کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *