رله ی الکترومکانیکی

رله ی الکترومکانیکی

در مدارهای کنترل علاوه بر کنتاکتور فرمان می توان از رله های الکترومکانیکی (Electromechanical relay ) نیز استفاده کرد. این رله با عنوان های مختلف مانند رله ماژول، رله ی شیشه ای، رله ی صنعتی یا رله ی فرمان شناخته شده و ساختمانی شبیه به کنتاکتور دارد. (در رله ی الکترومکانیکی نیز از خاصیت مغناطیسی جهت باز و بسته شدن تعداد پلاتین فرمان استفاده می شود)

رله ی فرمان در مقایسه با کنتاکتور فرمان مزایایی مانند ابعاد کوچکتر، سرعت بالاتر، عمر بیشتر، مصرف انرژی و صدای کمتر داشته و در مدل های قابل نصب روی برد، رله برد و قابل نصب روی سوکت عرضه می شود. در تصویر زیر و در گزینه ی (a) رله ی الکترومکانیکی قابل نصب روی برد و در گزینه ی (b) رله ی الکترومکانیکی قابل نصب روی سوکت را مشاهده می کنید.

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

2 دیدگاه

  1. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

    • سلام. وقت بخیر. لینک ها چک شدن و مشکلی نبود. لطفا دقیقا لینکی که برای شما کارایی نداشت رو مشخص کنید تا مجدد بررسی بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *