کنتاکتور و ساختمان آن

کنتاکتور و ساختمان آن

کنتاکتور یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات در مدارهای صنعتی است. این کلید در اندازه و مدل های مختلف برای قطع و وصل و یا ایجاد تغییر در مدارهای الکتریکی ساخته می شود. کنتاکتور دارای اجزای زیادی مانند بوبین، هسته ی آهنی، ترمینال و … می باشد. هر یک از قطعات داخلی کنتاکتور نقش و ساختمان خاصی داشته و در ادامه بررسی خواهند شد. (کنتاکتور از گروه کلیدهای قابل قطع و وصل تحت بار نامی بوده و تنها توسط جریان برق کنترل می شود. کنتاکتور بر خلاف دیگر کلیدها، با دست قابل قطع و وصل نیست.)

در تصویر زیر اجزای داخلی کنتاکتور را مشاهده می کنید. هر کدام از گزینه ها به ترتیب عبارتند از: (a) پوشش بین ترمینال های قدرت، (b) قاب بالایی، (c) کنتاکت متحرک کمکی، (d) کنتاکت متحرک قدرت، (e) هسته ی متحرک، (f) هسته ی ثابت، (g) قاب پایینی، (h) پوشش بالایی، (i) ترمینال پیچی و کنتاکت ثابت کمکی، (j) ترمینال پیچی و کنتاکت ثابت قدرت، (k) شاسی عایق جهت نگه داری تمام پلاتین های متحرک و اتصال آن ها به هسته ی متحرک، (l) بوبین و فنر بین دو هسته، (m) محافظ هسته، (n,m) نگهدارنده های هسته ی ثابت در قاب کنتاکتور، (o) فنر جهت نصب کنتاکتور روی ریل

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

مطالعه‌ی کامل مقاله نیاز به دارد. این کار کاملا رایگان بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

مقالات فوق برگرفته از کتاب کاغذی کلیدهای فشار ضعیف، تالیف مثلثبسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف زرد است. این بخش به صورت تصویری در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف نیز بررسی شده است. لطفا سرفصل ها و موضوعات آموزشی دیگر کتاب و بسته را مشاهده کنید.

    کتاب کاغذی         بسته‌ی آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *